Weźmy pod lupę choćby sposób zarabiania pieniędzy. Jak zaczynamy życie zawodowe, to mamy wokół samych doradców: znajdź dobrą firmę, pracuj na etacie, załóż swój własny biznes, a może mlm  najlepszy, rób tylko to co kochasz itd, itd. A skąd człowiek na tym etapie życia ma sam z siebie wiedzieć co jest dla niego dobre, skoro tego wszystkiego jeszcze nigdy nie robił.

Często porady, jaki otrzymujemy od innych są sprzeczne względem siebie. Coś co jest dla jednego człowieka źródłem wielkiej radości, np. występowanie przed publicznością dla innego będzie źródłem największego stresu.

Ludzie często mają tendencję do tego aby znaleźć, odkryć jakąś złotą regułę (JEDNĄ), sekretny sposób, zasadę, krok który rozwiąże ich wszystkie problemy.

 

Są nawet badania naukowe podające wystąpienia publiczne są najbardziej stresujące po śmierci najbliższych i rozwodach. Okazuje się w praktyce, ze faktycznie nie wszystko jest dla każdego.

To co dobre dla jednego człowieka drugiego może pozbawić witalności i zadowolenia.

Wynikało by z tego, że nie istnieje jedna recepta, która zadziała dla każdego człowieka i trzeb po prostu wyruszyć w podróż aby znaleźć własną receptę, wymaga to pozyskania pewnej wiedzy, samoobserwacji i wyciągania wniosków a następnie stosowania nowo odkrytych wniosków we własnym życiu. Czyli być jak małe dziecko, które próbuje, upada i wstaje aż w końcu nauczy się chodzić.

Czasami warto być wojownikiem własnego życia i dbać, pilnować tego co w nim masz, bo to oznacza, że wszystko jest w Twoich rękach.