Dynamika Talentów

Talent-Dynamics-logo-Medium

Dynamika Talentów jest kompleksowym i innowacyjnym narzędziem biznesowym, pozwalającym na:

  • Identyfikację naturalnych talentów każdego członka zespołu
  • Dopasowanie odpowiedzialności każdego człowieka tworzącego zespół do jego talentów i mocnych stron
  • Zwiększenie indywidualnej i zespołowej produktywności, ponieważ ludzie sa zadowoleni i zaangażowani w pracę
  • Istotnego i mierzalnego wzrostu przychodów i zysków w firmie.

Dynamika Talentów jest to biznesowe narzędzie numer jeden, zwiększające ZAUFANIE oraz FLOW w miejscu pracy, co prowadzi do niezwykle istotnych oraz mierzalnych wyników na poziomie indywidualnym, zespołowym a zwłaszcza organizacyjnym. ZAUFANIE jest miarą tego jak dużą wartość wnosi każdy człowiek. Jeżeli Klienci mają zaufanie do Firmy, to miejsce Firmy na rynku jest stabilne. Im więcej zaufania wśród Klientów, tym więcej transakcji i tym wyższe dochody. Z drugiej strony FLOW to droga najmniejszego oporu, stan w którym efekty przychodzą z łatwością a wykonywana praca daje dużą radość i można ją z lekkością wykonywać. Nasze miejsce pracy skupia się wokół 8 profili Dynamiki Talentów, więc najprostszym sposobem odkrycia, które miejsce jest Twoje było by poznanie swojego profilu Dynamiki Talentów

Chcę poznać swój profil

 

WD-Square-Large-personalities2

Dynamika Zespołu 

Dynamika Zespołu jest częścią organizacji, która wydaje się być przeoczona w przedsiębiorstwie a wpływa na to jak funkcjonuje cały biznes, począwszy od indywidualnej osoby w zespole, do wszystkich zespołów tworzących firmę. Dynamika Zespołu jest wynikową wszystkich profili osób, tworzących zespół. Jeśli zespół nie funkcjonuje zgodnie ze swoim flow, brakuje synchronizacji, wówczas zadania wykonywane są powoli, lub co gorsza w ogóle nie są  realizowane, maleje poziom dokładności i staranności, wzrasta nieobecność, brakuje naturalnej motywacji, rośnie konkurencyjność i niezdrowa rywalizacja. Członkowie zespołu nie ufają sobie nawzajem, jedyną słuszna drogą egzekwowania celów staje się być silny nadzór oraz kontrola. Czy to brzmi znajomo?

Dynamika Talentów

Dynamika Talentów jest metodologią, która pomoże odbudować zaufanie między ludźmi oraz flow w zespołach.

Dynamika Talentów to narzędzie numer jeden w biznesowej ścieżce rozwoju, która skupia się na Dynamice Zespołu jako na głównym ośrodku, wokół którego rozwija się cały biznes.

Mamy głęboką wiarę w sercu, że każdy człowiek ma fundamentalne prawo doświadczać w swoim życiu zaufania oraz flow a w pierwszej kolejności zachodzi to na poziomie indywidualnym. Każdy człowiek ma coś wartościowego, ma swoją wartość, którą wnosi do zespołu, do którego dołącza. Tymi wartościami są jego naturalne talenty oraz jego mocne strony i powinny one być w pełni wykorzystane w zespole a człowiek może być wręcz zachęcany do efektywnego dzielenia się nimi aby zwiększyć poziom zaufania.

Stąd w pierwszej kolejności talent musi być dobrze rozumiany.

Chcę poznać swój profil

Jaki jest Twój talent?

Test Dynamiki  Talentów zapewnia Tobie oraz Twojemu zespołowi odpowiedź na to pytanie. Dowiesz się z niego w czym Twój zespół jest dobry oraz otrzymasz jeszcze sposoby poprawy Dynamiki Zespołu tak aby zwiększyć w zespole flow. Profil bada osobowość, mocne strony, produktywność, wartości i zachowania pozwalające Tobie i Twojemu zespołowi skupić się na mocnych stronach i wspierać w obszarach, w których nie ma naturalnych predyspozycji. Można sobie łatwo wyobrazić jakie skutki ekonomiczne przynosić będą Dynamiczne Zespoły, pracujące całkowicie w swoim flow. Dynamika Talentów realizuje misję pomagająca wskazać w zespole, gdzie są jego wartości, jak prosto można je odblokować, w jaki sposób się nimi dzielić z innymi członkami zespołu aby poprawić satysfakcję z pracy oraz produktywność. Korzyści z tej metodologii skalują się w górę od osoby indywidualnej do zespołu, potem od zespołu do całej firmy.

Chcę poznać swój profil

td_eguide_circle-300x272

 

 

 

Roger James Hamilton stworzył Talent Dynamics jako rozszerzenie Wealth Dynamics – wyjątkowego narzędzia, które pomaga w profilowaniu osobowości, jest dedykowane  dla przedsiębiorców i liderów. Obecnie Wealth Dynamics z powodzeniem stosowany jest na całym świecie.

Model Dynamiki Talentów został opracowany ze szczególnym przeznaczeniem dla firm oraz korporacji.